rok szkolny 2018/2019 2017/2018 rok szkolny 2019/2020 rok szkolny 2020/2021

Wydarzenia - Czarnowice

rok szkolny 2020/2021

WIELKANOCNE ŻYCZENIA

Uczniowie klas IV-VIII przesyłają wielkanocne życzenia.

SPACER PO ZDROWIE

Na zajęciach WDŻ rozmawialiśmy o pozytywnym wpływie przyrody oraz korzyściach ze spaceru na nasze samopoczucie. Uczniowie klas 7-8 zatrzymali w kadrze piękno otaczającego świata.

ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ

Aby wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój nasi uczniowie narysowali kolorowe krasnale i Mokołaje. Jednak zanim pojawią się obrazki, proponuję przeczytać jeden z listów napisany przez ucznia klasy IV.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

W tym roku obchody ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI były inne niż wszystkie. Nie mogliśmy spotkać się z naszymi uczniami na uroczystym apelu. Każdy ten szczególny dla każdego patrioty dzień świętował w domu w gronie najbliższych. Jednak nasi uczniowie podlili się z nami swoimi pracami i refleksją nad znaczeniem dla nich słów „niepodległość” oraz „wolność”.

To prace naszych niektórych uczniów klasy IV.

Dziękujemy im za piękne rysunki i wzruszające słowa.

Niepodległość oznacza dla mnie wolność i swobodę, np. poruszania się po kraju.

Kasjan Bończyk

Dla mnie wolność to możliwość chodzenia do szkoły, zdobywania wiedzy i bycia mądrzejszym człowiekiem, a w życiu dorosłym podejmowania samodzielnych i mądrych decyzji.

Hania Darmach

Według mnie słowo "niepodległość" oznacza niezależność od innych państw na świecie. Natomiast "wolność" to możliwość dokonywania wyboru.

Milena Wojtkiewicz

Niepodległość dla mnie to mieszkanie w wolnym kraju. Cieszę się z tego, ponieważ mam prawo do nauki i wiary.

Szymon Ostapiej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony był w naszej szkole OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Patronką uroczystości jest Janina Porazińska, wybitna polska pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Dzień 29 września jest dniem urodzin zasłużonej Polki. W związku z tym odbył się

konkurs plastyczny na ilustrację do wysłuchanego fragmentu książki.

Uczniowie klasy 4,5,6, 7 i 8 na lekcji języka polskiego uważnie wysłuchali czytanego przez nauczyciela fragmentu książki. Następnie wykonali ilustrację na kartce A4, dowolną techniką. Opiekun biblioteki wraz z nauczycielami docenili wysoki poziom artystyczny prac i postanowili nagrodzić wszystkich biorących udział w konkursie!

Uczestnicy konkursu:

Bończyk Kasjan, Darmach Hanna, Gil Antonina, Godlewski Maciej, Jaros Jessika, Karczewski Dominik, Leszczyńska Kaja,  Lisiak Lena, Mazur Julia, Kuczma Lena, Maja Naskrent, Ostapiej Szymon, Paszkowska Maria, Smolarek Lena, Supel Basia, Tress Amelia, Wiszniewski Wiktor,  Wojtkiewicz Milena. Gratulujemy

Święto Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowe święto.Uczniowie zapoznali się z długą tradycją Dnia Edukacji Narodowej, zostali  także obdarowani słodką niespodzianką, a komu szczęście dopisało także...zwolnieniem z kartkówki lub odpowiedzi. Dzieci barwnie i z wielką inwencją sportretowali swoich pedagogów, a starsi uczniowie z klasy VIIb pokusili się o prowadzenie lekcji, wcielając się w role nauczycieli. Nie zabrakło życzeń i kwiatów od wychowanków jak również Rady Rodziców.

Dyrektor szkoły i Grono Pedagogicznie pragnie podziękować za ciepłe słowa, wyrazy uznania i życzenia dalszej spokojnej i owocnej pracy

Takie kwiatki :)

Uczniowie z klas V, VIa i VIb narysowali takie piękne kwiatki

Dziękujemu :)

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Szkole Podstawowej w Czarnowicach

7 października br. pod patronatem Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z inicjatywy Pani Jadwigi Kobiereckiej i Ewy Nagrabskiej odbyło się  w naszej szkole spotkanie z Panią sędzią Anną Marią Wesołowską znaną z emitowanego przez stację TVN programu pt.” Sędzia Anna Maria Wesołowska”. Interesującego gościa w  naszej szkole przywitali Pani Dyrektor Anna Przyborska i Wójt Gminy Gubin Zbigniew Barski. Pani sędzia przeprowadziła z uczniami klas 7 i 8 warsztaty edukacji prawnej. Uczniowie uzyskali wiele cennych informacji dotyczących konsekwencji prawnych ich codziennych aktywności i podejmowanych decyzji. To było ciekawe spotkanie!