Rok szkolny 2018/2019 z poprzednich lat rok szkolny 2019/2020 rok szkolny 2020/2021

Wydarzenia - Bieżyce

rok szkolny 2020/2021

Święta Majowe

Dnia 30.04.2021 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych w Bieżycach zapoznały się z symbolami narodowymi swojego kraju. Uczciły święta majowe wykonując prace plastyczne. Grupa 3-4 latków wykonała wspólną flagę, a grupa 5-6 latków godło Polski.

Wiosna w Bieżycach

Dnia 22 marca oddziały przedszkolne w Bieżycach przywitały Pierwszy Dzień Wiosny.

Dzieci wykonały kolorowe opaski żabki, kwiatki i motylki.Wszyscy wspólnie udaliśmy się na spacer w celu poszukiwania pierwszych oznak Pani Wiosny.

Po owocnych obserwacjach budzącej się do życia przyrody, korzystając z ładnej pogody, odbył się grill. Dzieci z apetytem zjadły kiełbaski, następnie bawiły sie na placu zabaw.

Bezpieczni w Internecie

Dnia 01.03.2021 r. odbył się konkurs biblioteczny ,,Bezpieczni w Internecie". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I -III. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat, mówiący o właściwych i  bezpiecznych zachowaniach w sieci. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy III Aleksandra Woźniak, drugie uczennica klasy drugiej Oliwia Bodnariuk, trzecie uczennica klasy pierwszej Klaudia Pach. Przygotowane prace były bardzo interesujące i wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. Jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.

Pasowanie na czytelnika

Dnia 26.02.2021 r. odbyła się uroczystość ,,Pasowania na czytelnika" uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści przypomnieli sobie regulamin korzystania z biblioteki szkolnej, następnie musieli zmierzyć się z zagadkami związanymi ze znanymi baśniami, wykonać ilustrację do wylosawanej baśni,  zaprojektować  i wykonać nakrycie głowy dla jednej z baśniowych postaci. Na podsumowanie  zagrali w kalambury, po czy nastąpiło uroczyste pasowanie, wręczenie dyplomów i upominków.

Polska - moja ojczyzna

Dnia 06.11.2020 r. odbył się konkurs biblioteczny na wykonanie plakatu pt. "Polska - moja ojczyzna". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I - III. PIerwsze miejsce zajęły egzekwo  uczennice klasy trzeciej:

- Aleksandra Woźniak -  praca przestrzenna o województwach;

- Alicja Kwiatkowska - plakat przedstawiający bociana.

Pozostałe prace również zasługiwały na uznanie, dlatego też jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.

Drodzy Uczniowie

W związku z zagrożeniem wirusem Covid -19 musimy tak ustalić zasady naszej współpracy,by

przejść przez nadchodzący okres mądrze i bezpiecznie.

Pamiętajcie o jednej istotnej sprawie. W czasie pracy w domu liczy się systematyczność.

Jeśli odłożycie coś na później,zajęcia będą się Wam nawarstwiały i trudno będzie nadrobić

zaległości.

Wszystkim nam zależy,aby ten czas wykorzystać jak najlepiej, dlatego lekcje warto odrabiać na  bieżąco.

Ważne jest też odpowiednie przygotowanie miejsca Waszej pracy:  miejsce pracy musi być

wygodne i dobrze oświetlone, miejsce pracy powinno być uporządkowane,  pod ręką powinny być

zawsze potrzebne przybory szkolne (ołówki, długopis, gumka itp.),  dostęp komputera lub telefonu

do Internetu

Pamiętajcie też o tym, aby robić sobie przerwy ( kilka prostych ćwiczeń, krótki spacer)

Wasze zmęczone oczy odpoczną, gdy wyszukacie za oknem 3 najbardziej oddalone przedmioty i będziecie przypatrywać się im przez 10 sekund.

Wolny czas niech będzie czasem wolnym od gier komputerowych.

Jeśli macie problemy z jakimś przedmiotem lub nie radzicie sobie z programem komputerowym,

Zawsze możecie prosić nas o pomoc.

Dorota Zdziebło - pedagog w Bieżycach i Starosiedlu

Sabina Kwiatkowska - pedagog w Czarnowicach

Nietypowa siłownia

Uczniowie klasy II i III SP Czarnowice - oddziały w Bieżycach, podobnie jak uczniowie szkoły w Starosiedlu, "wybrali" sie na nietypową siłownię..... logopedyczną! Ich zadaniem jest wykonanie niebagatelnego terningu przez 7 dni. W tym czasie będą wykonywać ćwiczenia języka. Każdego dnia do wykonania jest inne zadanie i odhaczenie go  na otrzymanym karnecie.  Naszym siłaczom życzymy wytrwałości. Jesteśmy pewni, że świetnie sobie poradzą i "że język giętki powie wszystko, co pomyśli głowa".  Mamy już pierwszych zwycięzców, a ich zdjęcia pojawią się na stronie internetowej po powrocie do szkoły.

Pasowanie na ucznia

Dnia 30 października 2020 r. w klasie pierwszej odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. Pierwszaki pilnie przygotowywaly się do tej uroczystości, ćwiczyly wierszyki oraz piosenki. W programie artystycznym min. przedstawienie się, powiedzenie kilka słów o sobie, zasady właściwego zachowania, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz właściwe odżywianie. Następnie uroczyste ślubowanie oraz pasowanie, wręczenie dyplomow i upominków, poczęstunek, wspólne gry i zabawy oraz pamiątkowe zdjęcia.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W ramach "Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania" opiekunka biblioteki szkolnej zapoznała uczniów zerówki oraz klas I-III  z wybitną polską pisarką i patronką akcji Janiną Porazińską oraz przeczytała jedną z jej książek pt. "Szewczyk Dratewka". Następnie dzieci odpowiadały na pytania związane z przeczytanym tekstem, a na zakończenie kolorowały jednych z bohaterów lektury, jakimi były mrówki.

Pierwszy dzień jesieni

Pierwszy dzień jesieni w Bieżycach. Klasy I-III. W ramach zajęć plastycznych malowanie farbami na folii spożywczej. Wszystko na łonie natury. Wychowawcy E. Basznica i E. Hołownia.

Spotkanie z policjantką i Lupo

Spotkanie z policjantką i policyjną maskotką Lupo dotyczące bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Klasa I miała okazję poćwiczyć razem z Lupo przechodzenie przez przejście dla pieszych.